El Dokuma Yün'lü Türk Vintage Halı 166X274=4.55 m2 (1238)

Marka : ALLMODE
İndirim Oranı : %19 İndirim
Fiyat : ₺1.389,54(KDV Dahil)
İndirimli : ₺1.123,45(KDV Dahil)
₺124,83 'den başlayan taksitlerle

Allmode Vintage HalıBu Ürün İle Birlikte  99TL Değerindeki El Dokuma Kilim Kırlent Hediye  Gönderilecektir.​


Ölçü : 166x274cm

Geleneksel Anadolu Halısı

 

Halı Anadolu'da 1980lerden önce dokunmuş tamamen el dokuma bir halıdır. Yün ve pamuktan yapılmıştır. Ayrıca modern vintage tarzında kenarları düzeltilmiş, traşlanmış ve yıkanmıştır. 

Halı dokunurken hiç bir aşamada makine kullanılmamıştır. Genişlik olarak her 8cm'ye 22 ilmek, uzunluk olarakda her 8cm'ye 28 ilmek düşmektedir. Ortalama 4 ila 6 ay arasında dokuma işlemi gerçekleşmiştir. Dahası atkı örmeciliği denilen bir teknik ile kenar süslemeleri, yan halka örmeciliği ile bölgeden bölgeye değişen farklı teknikler kullanılmıştır.

Bu tür halılar el ile dokunduğundan dolayı aynısını bulmak imkansızdır ancak renk ve desen olarak benzeri bulunabilir. Bundan dolayı bu halı eşsizdir. 
Halı'nın Kondisyonu


Halı son derece özenle kullanılmış ve iyi korunmuştur. Ürünün seçiminden sonra tekrar kullanıma girmesi için traşlanmış ve temizlenmiştir. Ayrıca halı tamamen natureldir yani onarım, tekrar şekillendirme yada renklendirilme yapılmamıştır. Yaklaşık olarak 40 yıllık bir geçmişe sahip olmasına rağmen modern bir görünüme sahiptir.

Benzer Ürünler